sobota 3. srpna 2013

Změna

Chcete vědět novinky?

Musím asi změnit název blogu, protože už to nebudou dopisy z Aljašky. Ano i mě to potkalo, ta hnusná věc jménem Rematch. Že jste to nečekali? :D Ani já ne.
Jste zvědaví proč?
Proč mě po deseti měsících rodina najednou vyměnila?
Za koho mě vyměnili?
Jaká byla atmosféra poslední dva týdny?
Zůstávám v USA nebo jedu domů?
Kde vlastně vůbec jsem právě teď?

Chcete znát odpovědi na tyhle otázky? :D
Chcete, abych už přestala mlet a prostě to napsala? :D
OK.

Vrátíme se o 3 týdny dozadu.

Byl pátek, 12. červenec a já jsem seděla v letadle do LA, čekala mě totiž dovolená v Californii.San Francisco, Hollywood, Malibu, Grand Canyon, LAS VEGAS atd.
  Nejvíc jsem se těšila na Vegas, i když mi není 21, užívala jsem si už jen ten pocit, že tam jsem. Do té doby, než jsem měla asi 50 zmeškaných hovorů od host tatíka a 20 sms ať mu zavolám. No tak teda volám, bylo mi jasné, že něco není v pořádku, protože by mi jen tak nevolali.
  Nejdřív se ptal, jak se mám a jestli si užívám atd. Tak říkám, že super, jsem ve Vegas a so excited bla bla... a hned na to: ,,Jen jsem ti chtěl říct, že jsme zrušili smlouvu a musíš si najít do dvou týdnů novou rodinu."
Já: co že jste??
On: zrušili s tebou smlouvu.
Já: a to proč?
On: Za měsíc začíná škola a ty furt ještě neumíš řídit
Já: šak jsem říkala, že si zaplatím ten pětidení kurz v autoškole až se vrátím.Ten kurz zahrnuje i řidičák, měla bych ho rychle za 5 dní...
On: jenže mi s tvým řízením nebudeme spokojeni ani po té autoškole. Have fun.

On mě nikdy řídit neviděl. HM semnou jela jednou na deset minut a řekla, že mě už její auto řídit nenechá, takže nebylo ani kde trénovat. Leda si zaplatit tu drahou autoškolu. Do té jsem právě šla hned po dovolené, neplatila jsem všech 600 za pět dní ale jen na jednu hodinu... 120usd.
  Potom jsem se instruktora ptala, jestli vážně řídím tak hrozně jak řekla moje hm. On prý, že určitě to tak hrozné není, že potřebuju trochu praxe, ale že řídím bezpečně, jen potřebuju doladit pár věcí, které se právě získají tou praxí. Road test bych udělala, ale možná by to bylo těsné. Doporučil mi, ať se se mnou někdo ještě párkrát projede a budu ok. Tohle jsem psala i do agentury.
  Coordinatorka byla fakt v pohodě. Snažila se mi pomoct někoho najít. Nejdřív se mi ozvaly dvě rodiny a pak 10 dní ticho. 3 dny před koncem rematche se mi ozvala další a včera další dvě. Jedna z Indiany a dvě kousek od mého vysněného místa - NYC... ale vybírala jsem podle intuice a pocitu a taky podle toho, kdo byl rychlejší. Indiana mi nabídla match dřív, než jsem stačila skypovat s Brooklynem. Líbí se mi moc, a tak jsem souhlasila.
  Ještě ten den mi i zabookovali letenku, večer jsem se sbalila a odjela ke kamarádovi. Zůstanu u něj až do pondělka, protože moje host rodina jede campovat na cely víkend a tak nemůžu zůstat u nich.

Ty dva týdny v rematch... rodina se chovala jako předtím. Furt milí a velcí kamarádi. Přijela nová aupair. Z Číny, taky z rematch. Pracovaly jsme ty dva týdny spolu. Jednoho dne jsme jeli všichni na večeři a ona řídila. Skoro dvakrát nabourala, neblikala ani když vjížděla na dálnici, do zatáček skoro zastavovala (v jedé i úplně zastavila), nevěděla, v jakém pruhu se držet atd. zdá se mi, že bylo o hodně horší, jak já. Vjela na červenou do křižovatky (když odbočujete doprava, můžete jet na červenou, pokud nejdřív zastavíte a podíváte se) ona tam vletěla, nepodívala se... pak hm zařvala: stop stop stoooop! tak to zadupla a nastesti to do ni nic nevrazilo protoze zrovna jelo celkem dost aut.
  Ta holka je milá, má mě ráda :D Dneska mi volala a říkala, že jí chybím. Ptala jsem se jí, jestli se jí u té rodiny líbí, říkala, že někdy ano a někdy ne... já jsem se u nich cítila skvěle 5 měsíců. Ona má pochybnosti už po týdnu. Nelíbí se jí, že za sebe musí platit večeře venku, já to tehdy nijak moc neřešila. A ještě je tam pár věcí, co se jí nezdá, takže se ptala, proč jsem rodinu nevyměnila už dřív :D No řekla jsem jí nějaké rady, na co si dávat pozor a tak, jak na děti etc. Doufám, že se tam bude mít dobře.
  Nebylo zas až tolik důvodů, proč jít pryč. Kdybych cítila, že už tam zůstat nechci, tak jdu. Ale necítila jsem nic, jen jsem se pokaždé těšila na víkend, až půjdu ven s kamarádama. Potkala jsem tu fakt skvělé lidi a Aljaška je úžasná. Naštěstí ale z Indiany je to přece jen blíž do NY a do Philadelphie, kam zase matchla moje kámoška odsud :) je mi líto, že jsem přišla o poslední 2 měsíce na AK, ale zas se těším na něco nového!

tak zatím
 

2 komentáře:

  1. Tyjo... nevěděla sem že tenhle blog je tvuj :D Už se mi plete kdo je kdo, ale ta Číňanka jezdící na drakovi je jasná. =) Ať se ti u nový rodiny líbí. =)

    OdpovědětVymazat
  2. nedej se, je to humus ti to napsat na dovolenou... achjo prostě. určitě piš dál, přidávej fotky! :)

    OdpovědětVymazat