pondělí 10. června 2013

Stěhování

Mám jednu trochu větší novinu. Přestěhovali jsme se.
Ale vyměnil se jen domek, ne stát ani město. Naštěstí.

Jsou tady určité nevýhody, kvůli kterým jsem nebyla moc nadšená. 1) Je to asi 25 minut od downtown, což trochu komplikuje možnost pohybu. Auto nemám. Řídit umím asi tak, že si musím zaplatit alespoň jednu hodinu v autoškole, abych mohla jezdit s autem mých ,,sponzorů". Viděla jsem Rychle a zběsile 6. Nevím proč, ale jaksi mě ten film, kde většina scén je fyzicky nemožná, povzbudil. Takže teď mám cíl: naučit se řídit jako Brian O´connor (neberte to doslovně, tohle si říkám jen pro povzbuzení).
2) Jelikož je to tak daleko a nemůžu (zatím!!) řídit, pochybuju, že se mým kamarádům, kteří mě vždycky vyzvedávali, bude chtít mě vyzvedávat "kdesi v lesi".
3) Z domu, kde jsme bydleli předtím jsem si mohla pěšky zajít na místo, kde jsou velmi levné knihy, moc dobrá kavárna, Subway etc. z tadyma nemůžu pěšky nikam... leda na houby.
Takže vlastně ty tři důvody jsou 1) je to daleko 2) je to daleko 3) je to daleko. A máme z toho jednu jedinou nevýhodu - je to daleko.

Jenže... potom jsem viděla ten barák a hlavně VÝHLED! ...myslím, že nemusím říkat nic, jen hodím fotky a uvidíte sami...


Sleeping Lady
Ano, dům je sice na kraji města, ale v horách a s výhledem na oceán, s velkým balkónem. Prosklený obyvák (takže stále vidíte oceán) vyjdu ze svého pokoje, vidím oceán.. otočím se o 45 stupňů a vidím hory. Jelikož je léto je taky pořád světlo. Poslední fotka je focená kolem 11:30 v noci!
  V domě máme saunu, na balkóně, který se táhne skoro kolem celého baráku, vířivku (jen teda nevíme, jestli funguje, ale někdo se na to přijde podívat). Doufám, že bude fungovat. Je tady sice kolem 24 stupňů ale je mi strašné horko. Bazén by se celkem hodil :D.
  Není tu žádná doprava takže si děcka můžou v klidu hrát venku. Mají i více místa na hraní, než měli ,,tam dole".
  Jen teda máme teď trochu obavy, protože dneska jsme tu měli medvěda. Hned vedle baráku! Byl to teda černý medvěd, ale i tak...
A jaké jsou rady, pokud potkáte toto zvíře?
  Černý medvěd - je to furt medvěd, takže je nebezpečný. Ale když ho potkáte, dělejte hluk a odcouvejte, odejděte pryč. Nehladit! Nepusinkovat! Zpívat, kokrhat, bučet, kvokat, tleskat rukama cokoliv hlučného... a odejít.
  Hnědý medvěd - Je více nebezpečný. Může vás napadnout, sežrat nebo roztrhat... Pokud ho potkáte, nemyslete si, že umřete, ještě furt máte šanci. Neřvěte, buďte zticha, neutíkejte, odpochodujte, nekrmte ho (ani svačinou ani sami sebou), pokud jste zranění snažte se nekrvácet.
  Hlavně když uvidíte medvěda s mláďaty, jste tak trochu víc háji a máte trochu větší problém. Nepropadejte panice a nemazlete se s medvídkama! Pokud vás medvěd nevidí, potichu odejděte. Jestli vás vidí, snažit se zase potichu odejít a nekoukat na něj. Dívejte se vedle. Pokud medvěd běží vaším směrem, nelezte na strom, vylezl by za vama. V takové situaci je už asi jedno jestli řvete nebo ne, hlavně zdrhejte, jelikož s nejvyšší pravděpodobností vás chce sežrat.

Pro dnešek je to asi vše.

Tož zatím ahoj

6 komentářů:

 1. :D:D:D Super článek, hlavně teda ten medvědí manuál mě pobavil moc. :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 3. Tak na Aljašku jsem chtěla hlavně kvůli přírodě ale díky tvému "medvědímu manuálu" bych měla strach vylézt z domu :D
  Jinak výhled z baráku k nezaplacení !!!! :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Snažte se nekrvácet :D super článek ...

  OdpovědětVymazat
 5. You made my day!!§ výborný článek.. takhle jsem se dlouho nepobavila!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Tak to jsem ráda, že jste se pobavili :D
  Teď vždycky, když slyším psa štěkat, se rozhlížím okolo, jestli neuvidím medvěda :D

  OdpovědětVymazat