pátek 14. června 2013

Los a dikobraz vs. pes

 Příští pátek letím do NY! Bohužel toho asi moc neuvidím, protože jedu kvůli škole. Na víkendový kurz. Takže budu celý víkend jen sedět a učit se, ale i tak se těším. To byla celkem sranda, když jsem se tam zaregistrovala, zaplatila to a koupila letenku....kurz určený speciálně pro au-pairs...a najednou jen tak náhodu v papírech od agentury najdu, že ho neakceptují. Tak jsem hned volala coo, že jestli je nějaká šance, že by změnili názor, protože je to přece vytvořené ,,spešl" pro náš program. Koho by napadlo, že to agentura neuzná. Nejdřív mě ,,zdrbala", že jsem se jí nezeptala a proč si beru víkendový kurz, když můžu zase na UAA? No..právě, že nemůžu, všechno tam začíná od šesti a to bych nestíhala. Nakonec po několika e-mailech (nevím, co jim řekla a jak to udělala) mi přišla zpráva: perfect, accepted!.Nevím, jestli se změnily pravidla, nebo je moje coo přemluvila či jestli jim mě bylo líto...  ale nakonec řekli, že to uznají.
  Teď zase stresuju kvůli letu. I když jsem už letěla sama, jsem furt paranoidní. Co všechno by se mohlo stát a neodletěla bych. :D 

Minule jsem psala o tom, jak jsme tu měli medvěda. Hned den na to pes čuchal k čemu nepěl a popichal ho dikobraz. Včera nám los chodil kolem baráku a došel si skoro až na balkon. Kdyby na něj pes neštěkal tak by snad i po těch schodech vylezl. Vypadal celkem odhodlaně. 
  Potkat tady losa to není nic zvláštního, jednou s námi jeden čekal na autobus a tvářil se jako ,,hey, what´s up?" Nevypadají nebezpečně, ale bezpeční taky nejsou. Prý kopou. Takže osedlat si ho by nebyl dobrý nápad.
  Jinak rady pokud potkáte losa nemám. Asi jen: nechoďte k němu moc blísko, ukopne vám hlavu. Ale za to tady mají o losech pár zákonů:
1) Je zakázáno vystrkovat losa ven, z pohybujícího se letadla.
2) Ve Fairbanks mají losy zakázáno se rozmnožovat v ulicích města.
3) Pokud podáte losovi alkohol, je to považováno jako útok na ně.

medvěd z neděle

pes napadený dikobrazem

2 komentáře:

  1. Ahoj, super článek :-) Už chystáš papíry na prodloužení?

    OdpovědětVymazat
  2. Ještě mi žádné papíry nepřišli, ale teď spíš přemýšlím, jak říct rodině, že chci prodloužit někde jinde :/ Mám je ráda a Aljaška mi bude chybět moooooooc, ale zase chci poznat i jinou část USA. Jen nevím, jak a kdy jim to řeknu :D

    OdpovědětVymazat