středa 29. května 2013

Campování v Homeru a foto

Tento víkend jsme jeli campovat na jedno místo, kterému teď říkám ,,Ráj na konci světa". Takové krásné místo u oceánu. Sice byste řekli, že ten camp nevypadá zrovna jako ráj, ale jde spíš o ten pocit svobody, který jsem tam měla.

Výhody campování a toho, proč se při tom cítím tak free:
- Spíte venku
- Ráno stačí, jen když se vyhrabete ze spacáku a obujete boty... jste ready.
- Nemusíte se sprchovat.
- Nemusíte vypadat hezky. 
- Všem je jedno, že jste špinaví, protože ostatní jsou špinaví taky.
- Žádné nádobí, žádné praní prádla, žádné vaření - napíchnete párek na klacek a máte večeři. Můžete si zase sedět na zemi/židli/klacku...kdekoliv chcete. Nemusíte třeba sedět vůbec.
- Aby vám bylo teplo, musíte si jít nasbírat dřevo do ohně - většinou si to spojíte s pěknou procházkou. My jsme šli na pláž. Sbírání dřeva ke kempování patří asi jako zdobení stromku na Vánoce. Proto mě baví i tohle. Vždycky si užívám ten pocit, když nesu velkou kládu na rameni a cítím se při tom jak Terminátor. 
- Jediné o co se staráte je, aby vám nevyhasl oheň.
- Jelikož nemáte žádné počítače, filmy, videohry etc. vymýšlíte si jinou zábavu a právě v těchto chvílích lidé přichází s nejlepšími nápady, ze kterých jsou pak nezapomenutelné zážitky. Např. plavat v nafukovací loďce v severním Pacifiku se záměrem přepadnout rybářskou loď a celé to pak nazývat ,,Pirate Adventure".
- Máte vybitý telefon....nikdo ,,nevyhovující" vás nebude otravovat.
- Dozvídáte se zajímavé příběhy od kolegů u ohně o tom, jak je strašili duchové, když spali u kamaráda na gauči nebo jak se někdo vracel pozdě za tmy domů a snažil se ho ulovit vlk.
Určitě by se našlo i plno dalších výhod campingu, jen mě teď už nic nenapadá. A co je tak pěkného na tom být špinavý, neupravený a smradlavý? To že můžete a všem je to jedno. 

Pirate Adventure

Homer, tak se jmenovalo to místo. Je to hlavně o rybaření, tam by se líbilo mojí babičce a dědovi. I když babička by asi v noci zmrzla.
 Nejradši bych se tam přestěhovala. Je to taková pravá Aljaška :D. V noci, když jsme seděli u ohně, ve 3 ráno, slyšeli jsme velryby. Netušila jsem, že by se mi ty zvuky tak líbily. Připomínalo mi to film zachraňte Willyho, který jsem si jako malá pouštěla třeba i 5x za den.

Jinak děti už mají prázdniny, takže to teď bude trochu strašidelné. 
Počasí - pohybuje se to okolo 16 - 23 stupňů, ale připadá mi, jakoby bylo alespoň 30. Byli jsme s dětma v parku a i když foukal studený vítr a byla mi trochu zima, spálila jsem si ruce a krk. V Homeru jsem si spálila obličej a to pořádně ani slunko nesvítilo a byla mi neustále zima.
  Když jsme se vraceli z campování, jeli jsme na pláž, spíš útes. Leželi jsme tam a bylo mi takové horko, že jsem měla chuť si jít zaplavat do oceánu. A to bylo jen 23 stupňů. Nevím jestli to je tím, že jsme blíž ke slunku, a nebo nám byla moc dlouho zima a teď se zdá, že je až moc horko, i když ani není. Možná obojí. Stmívá se až kolem 12 v noci. Ale není to ani úplná tma. 

výhled na Anchorage z útesuMusím vám napsat, jak mě dneska jeden pán překvapil. Na hřišti u jezera, kam teď s dětma chodíme, parkuje zmrzlinářské auto. Nanuka mají sice za 3 dolary, ale jelikož byly děti hodné, rozhodla jsem se, že jim teda tu zmrzlinu koupím. Jenže jsem si jaksi nechala hotovost doma a kartu pán nepřijímal. A tak říkám děckám, že si ji dáme zítra. A na to ten pán: "Klidně ať si vyberou, peníze mi můžete přinést jindy."
To mě fakt překvapilo taková důvěra. :D Takže zítra hned po obědě valíme na hřiště, musím mu ty peníze přinést, nemohla bych žít s pocitem, že jsem zradila tak hodného pána :D.

Tak zatím ahoj5 komentářů:

 1. Já sem si teda teď přečetla první článek, ale tak mě zaujal, že si tě hned přidam do oblíbených a sjedu to od začátku. Je to úžasnej příběh.. a krásný fotky! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Ježiši, to je nádhera! Navštívit Aljašku je jedním z mých snů, který si rozhodně hodlám splnit! Fakt nádhera. Musím ty fotky projíždět znova a znova :)

  OdpovědětVymazat
 3. Opravdu krása! :)) Nedivím se, že tomu přezdíváš ráj, mně to přijde úchvatné jen z fotek a naživo to musí vypadat tak stokrát hezčí. :))

  OdpovědětVymazat
 4. Ano, je to fakt nádhera :) hlavně ten oceán.. Děkuju všem za milé komentáře :)

  OdpovědětVymazat
 5. To okolí...hory,oceán, prostě nádhera :-)

  OdpovědětVymazat