sobota 29. prosince 2012

Vánoce

Teď budu srovnávat moje Vánoce v Česku a v Americe. Doufám, že na to mám právo, i když jsem tady teprv 3 měsíce. Srovnávám ale zkušenosti z vlastního života a tak jak to vidím já takže mě nevracejte zpátky na rodnou hroudu ani nic nesvádějte na mou ,,angličtinu". A když už tak aspoň bez těch uvozovek prosím :)

Pár dní před Vánocema to bylo takové divné. Atmosféra byla jiná. Někdo na fb skupině to nazval jako ,,Vánoční depku". Několik let sníte o tom, abyste tyhle svátky zažili v USA a nakonec byste je nejradši měli zase postaru po česku s rodinou :D. Pohádky o Popelce, Mrazíkovi atd. to mi nechybělo. Ale třeba pečení cukroví, to ano :D. Ještě ráno 24. jsem cítila, že to není ono. Byl to pro mě normální pracovní den.
  Potom po obědě jsem ale začala dělat chlebíčky a jednohubky. Vznikla dokonce sýrová pomazánka vymyšlená mnou, na kterou jsem byla celkem pyšná :D I když sýrové chutnají vždycky dobře.
  Až tyhle chlebíky u mě konečně vyvolaly vánoční náladu, na kterou jsem čekala. Kolem 4pm přišli kamarádi hp, které mám já ráda a oni mají rádi mě. Aspoň myslím. Hd a jeden z kamarádů (říkejme mu strýček Vilo) jeli pro další pivo. A tak jsem se ozvala, že chci jedno taky (alkoholik), jestli by mi dali, i když mi nikdy nechtěli dovolit ani skelničku vína. Hm teda svolila, ani ji to tolik nevadilo a ptali se, co chci. Tak si rovnou říkám o Plzeň a ukazuju obrázek...a oni přivezli Plzeň vyráběnou na Aljačce podle evropského vzoru :D Večeře byla moooc dobrá. Měli jsme zase krocánka, což mi vyhovovalo a chutnalo víc jak kapr s bramborovým salátem. Z krocana nemusíte vytahovat kosti a v bramborách, které jsem jedla nebyl vařený hrášek, který nejím :D
  Nebylo to nijak sváteční, to už na díkuvzdání jsme měli víc nazdobený stůl. Ale to je fuk. Moje chlebíčky všem chutnali i ten vzhled se jim líbil :D akorát nechápali, proč tady jsou, když nejsou součástí večeře a není to ani dezert :D. Říkala jsem jim, že to tak většinou máme, když je nějaký významnější den, oslavy atd.
  Je to možná taky proto, že my celou noc něco pijeme. Už máš prázdnou skleničku? Proč neřekneš?..a dolívá se :D...(žiju ve vinařské oblasti, takže u nás to tak je, jinde možná ne), a tak aby jsme se úplně neopili, musí tu být furt něco k jídlu. Takhle nějak jsem jim to vysvětlila a strýc Vilo se na mě podíval a říká: ,,Jde vidět, že jsi z Evropy. Já jsem byl jednou na svatbě v Evropě a tam bylo tolik jídla, a tak jsem jedl až sem se nemohl pohnout." :D Nemyslel to nijak špatně, smál se u toho. Akorát chtěl dát najevo, že nějak moc jíme :D zajímavé, protože Američani jsou ti, o kterých se říká, že jsou tlustý národ :D I když já moc tlustých Amíků neznám.
  Nakonec byl celý večer skvělý. Nastala konečně vánoční atmosféra, všichni moc milí, zajímali se co a jak se dělá u nás, hráli se písničky na kytaru, hledala se okurka na stromě, děcka byly hodné, dali mi pak dokonce i víno :D nebo spíš já jsem si dala :D Ujo Vilo mi pak nalil Cidera. Čekala jsem, že po třech měsících abstinence mi to vleze do hlavy, ale nic:D. A díky tomu, že dárky se rozbalují až ráno, celé ty Vánoce se zdály delší. Což se mi líbilo. Ještě jsem zapomněla napsat, že jsem dělala svoje první linecké cukroví v životě a to se mi taky povedlo a všichni si to chválili. Aj psovi to chutnalo...zmetek, 3 kousky zůstaly na talíři a on je sežral...

(Vzkaz pro sestřenici Terezku: Ano, Teri, pes stále chlemtá vodu ze záchoda :D)

Říkali mi, že 25. vstávají hooodně brzo. A tak jsem si nastavila budík na 6:00am. Nakonec se ke stromku šlo v 9:15 :D Slyšela jsem děcka v kuchyni, a tak jsem se vyhrabala z postele a šla za nima. Seděla tam ale jenom hm a prý tatík musel do práce. Tak se ptám, co se stalo a prý se jeho kolega v práci zastřelil, a tak tam musel jet, protože tím pádem získává jeho místo. Takže den začal celkem smutně. S dárkama jsme teda čekali, až se hd vrátí. Nakonec se prý zjistilo, že šlo o vraždu. Wow.
  Během toho, co byl pryč jsme se najedli, já poskypovala s maminkou a začalo sněžit :) Další splněný sen: sněžení přesně na Vánoce.
  To ráno bylo moc pěkné, takový klid a relax. Všichni moc milí. Dokonce jsem dostala víc dárků, než jsem očekávala :D i když o dárcích to nebylo. Je to fakt jenom o tom být na sebe hodný a hlavně o rodině. Proto se mi ze začátku zdálo, že to není ono, že tomu něco chybí. Chyběla maminka, babičci a dědečky atd. Je jedno, kde jste, jestli jíte krocana, kapra, nebo klokana. Jde o to s kým jste. A moje americká rodina mi to dost zpříjemnila:)
 Takže, co se mi víc líbí na českých Vánocích - víc jídla, pečení cukroví, víc volna, a v ČR mám rodinu tím pádem to je velké plus pro Česko :D
  Americké - jsou delší, víc světýlek, víc anglických vánočních písniček v rádiu, krocan. Kdyby byla mamka tady se mnou a nebo aspoň někdo z rodiny bylo by to naprosto dokonalé.
  Takže z počáteční ,,vánoční depky" z toho nakonec byly moc pěkné dva dny :).

Mám tady dvě nové hlášky od dětí.

1. Malá si v jednom kuse sundává boty. Venku -20 ale ona sedí v autě bosá. Jednou už za to dostala po prdeli a druhý den to udělala znova. Hd ji říká: Hej, ty sis zase sundala boty. Pamatuješ, co se včera stalo, když ses vyzula?
Ona: Ne, nepamatuju.
HD: dostalas po zadku
Ona: (potichu a nakloní se k němu) Ale tohle my si nepamatujeme!

2. Každé ráno kluky nosím z jejich pokoje do kuchyně na zádech (jsem to ale hodná au-pair co?) v angličtině tomu říkají ,,piggyback ride". Piggy = prasátko.
A tak si nesu nejstaršího po schodech a ten najednou začne: Jedu na prasetiiiii, jedu na prasetiiii.
Na což jeho bratr odpoví: Hej, vole, to je moje prase!

Tož zatím ahoj a kvík

4 komentáře:

 1. Už jsou kluci ráno hodnější? Nebo se jich pořád bojíš?

  OdpovědětVymazat
 2. Takhle už jsem se dlouho nenasmála :D tak to jsou snad ty nejlepší hlášky, co jsem kdy slyšela, haha :D jinak krásnej článek :) a nedovolí ti jinak ani víno? Jak to?

  OdpovědětVymazat
 3. Anonym: pořád jsou stejní, nebojím se jich, jen jsem z nich občas nervózní.

  Megynka:HM říkala, že by to nijak neřešila, když bych si dala něco doma. Ale prý jak přišla koordinátorka a začala přísně kázat - nesmíš píít!...tak se lekla a nedala by mi ani rumovou pralinku :D

  OdpovědětVymazat
 4. Alespoň někomu rodina ty svátky zpříjemnila :))

  OdpovědětVymazat