úterý 23. října 2012

We no speak amerikáno...zatím

Angličtinu se učím už od 4. třídy a byl to vždycky můj nejoblíbenější předmět. Takže jsem se jí před příjezdem sem zas až tak moc nebála. Ne moc, ne vůbec. Nějaké obavy, jestli budu rozumět a jestli jim budu umět říct, co chci mě, samozřejmě potkaly. Každý ale říkal, že některé holky s Brazílie a Mexika atd. umí tak maximálně pozdravit takže se není vůbec čeho bát. A je to naprosto totální pravda! :D
  Bojíte se kvůli referencím a máte výčitky, že jste si museli něco domyslet? Kliiiid... je tu jedna holka, která se před příjezdem angličtinu učila asi tak půl roku a při rozhovoru s rodinou, po telefonu, jí to někdo překládal. To, že ničemu nerozumí její host mum zjistila až když ji měla doma :D.
  Ovšem jiná má kolegyně se učila asi měsíc před příjezdem...jak se jí povedlo se s rodinou domluvit jsem  nezjistila. Když jsme si povídali před a za každou otázkou nebo odpovědí nejdřív zaznělo ,,What?" ...já jsem jí nerozuměla přes její přízvuk a ona nerozuměla mě, protože jsem prý mluvila moc rychle :D Jinak teda na druhou stranu je dobrá, jelikož přijela s nulovou znalostí a během dvou měsíců byla poměrně schopná komunikovat.

Už se těším na ten den, kdy budu schopná mluvit plynule, číst knížku v aj bez toho aniž bych potřebovala každé 3. slovo hledat ve slovníku nebo se dívat na film bez jakýchkoliv titulků. Nevím, kdy to přijde, ale po měsíci nebo po dvou asi těžko :D
  Když mám na skypu mluvit česky občas se mi na začátku rozhovoru stane, že chci promluvit anglicky. Naopak když chcu děckám něco rychle říct např. dávej pozor, počkej...vypustím to česky :D anebo česko-anglicky. Dívali jsme se s malou na pohádky, ležím na gauči, najednou na mě s potěšením skočí a já jí v tom leknutí říkám: ne-jump na mě!
  Nedávno se kluci bavili v autě o pokémonech. Koukám si z okna zahleděná kamsi do ulice a jenom slyším Pikačuuu, Pikačuuu, Rajčuuu, Pičuuu.
Já: Heej, don´t say that.
Jeden z nich: Whyyy??
No až pak mi došlo, že pokemon Piču (psáno Pichu :D) není pro ně nic sprostého. Tak jsem jim řekla, že v češtině je to špatné slovo..no a už se začali vyptávat jak se řekne česky ,,kakat" a ,,prd".
  Když neznám nějaký výraz, většinou se to dá okecat. Místo: kde máte rukavice? ...Kde máte tu věc na ruce, aby bylo teplo? :D

  Jednoho dne mi domů přišla poštou něco o SSN a hm hned, že jedeme. Jaksi jsem jí ale blbě rozuměla a nepochopila kam přesně. No někam jsme dojeli, stoupli si k okénku a hm, že ať to zkusím vyřídit. Myslela jsem, že jedeme vyzvednout tu kartu SSN a že ten dopis je jen oznámení nebo co. A tak na paní za okýnkem spustím: Tady si jdu vyzvednout tu kartu.
Hm: nee, jde si otevřít účet.
Tak jsem se rozhlédla po místnosti a zjistila, že jsme v bance O:-) trapas :D
 Většina lidí říká, že mám německý přízvuk. Kdo si nemyslí, že německý, tak prý ruský :D Super, jedno lepší než druhé :D

Včera probíhalo kuchání dyní muhehe. Tady je ta moje.


a zde všechny pohromadě


Na Halloweena budu Datel Woody. Uuuž se těšíím. Škoda, že se u nás tento svátek neslaví, je to docela zábava :D

1 komentář:

  1. Halloween je snad ta největší věc, co mě do USA táhne :D jinak s tou aj mám stejný problém, všichni na mě v Anglii že jsem z neměcka nebo polska, to jsembyla vždycky rudá vzteky tvl :D a taky umím veliké prd, ale co, není nic lepšího než prostě jet a skočit obouma nohama, haha :D

    OdpovědětVymazat