čtvrtek 20. září 2012

8 dní 18 hodin 18 minut do odletu

  Už zbývá jen 8 dní a 18 hodin konkrétně v tomto momentě ještě 18 minut a nějakých 10 vteřin :D Teď už 17 minut. Už totiž vím přesný čas mého odletu a to bude 29. 9. v 7:00 z Vídně. Nejdřív poletím do Frankfurtu a pak v 11:20 z Frankfurtu rovnou do Anchorage. Ano správně, rovnou tam. Na orientation nejdu, protože jsem ho absolvovala tak nějak díky těm DVD, na které jsem se musela podívat ještě před matchingem.

Už sa neviem dočkať :D tak, že ani nevíte jak. Teď trávím dny létáním po městě a sháněním dárků a dalo by se říct, že už mám skoro všechny. Ještě mám v plánu koupit pro hm nějakou tu kosmetiku. Mamka (ta moje) je masérka a hodně se zajímá o všechny věci, co dělají člověka hezčím, mladším, zdravějším atd. :D takže mi něco doporučila. (Je výhoda mít maminku masérku, když vás bolí hlava, záda, nebo jen tak chcete masáž pro relax...máte ji zdarma).
  Takže jí tu rovnou udělám reklamu :D Jsme ze Znojma, mamka je dost dobrá a velmi milá na zákazníky. Moc doporučuji zajít k ní...vy, co jste ze Zn. a okolí :D Kdo by měl zájem, napište mi.

Tož zpět k dárečkům. Pro hp mám ještě knížku o ČR v angličtině, ale jsou tam samé obrázky, ono tu na výběr moc není, na internetu se kniha nedá prohlédnout no a do Prahy nebo do Brna kvůli tomu nepojedu :D. Ale i tak myslím, že je hezká.

Pro mladšího chlapce (teď už 7) mám takovou stavebnici. Nevím, jak se jmenuje, ale je to český výrobek :D. Takové malé plastové součástky a z nich se pak dá postavit auto, domeček, letadlo.. určitě jste si s tím hráli ve školce (mě to vždycky brali kluci, protože to prý není pro holky :D )

  Pro staršího chlapce (teď už 9) jsem vzala puzzle Star Wars + každému ještě hakysáček a kvarteto Star Wars.
  Pro tříletou holčičku - knížku o krtečkovi, jak zachraňoval toho sněhuláčka a k tomu krtečka - maňáska. (docela veliký, za 300 v Pompu)

O víkendu bylo vinobraní. Hrála tu moje oblíbená kapela - Chinaski. Statečně jsem se prodrala až do první řady a v tu chvíli mě pořadatelé naštvali.... mezi 1. řadou a pódiem byla taková mezera, že by se tam vlezl náklaďák. Takže i tak jsem nic neviděla, jelikož jsem bez brýlí na dálku docela slepá. Navíc si securiťáci museli stoupnout do mezery, přímo přede mě a zakryli mi půlku obzoru.
  Kvůli předraženým místům tu nebylo ani tolik stánků, jako dřív. Do toho prohibice - o to méně lidí a ožralců :D. Dokonce jakmile skončil ohňostroj, dalo se normálně odejít!

Psala mi moje coordinatorka :) hned 30. 9. máme sraz s ostatníma au-pairkama. Prý nás přijede 5 nových.

V Anchorage je ted 12 stupňů. Začíná zima :D aaa já se těšíím. Ale to už jsem říkala že?

Zatím čáoo5 komentářů:

 1. Jak dlouho vlastně trvá let mezi Frankfurtem a Anchorage? Tipuju 11 nebo 12 hodin...

  OdpovědětVymazat
 2. To nevím, ale asi tak nějak to bude. Z Frankfurtu odlétám v 11:20am našeho času a v Anchorage budeme v 11:00am jejich času :D mají od nás -10 hodin.

  OdpovědětVymazat
 3. Teoreticky by ta doba letu měla být napsaná na letence :-) (aspoň já to tak měla).

  OdpovědětVymazat
 4. Jojo, už to tam vidím :) 9 hodina 40 minut.

  OdpovědětVymazat
 5. Díky :-) Já myslela, že to bude dýl, ty jo... Na západní pobřeží to běžně lítá těch deset hodin a Aljaška je ještě dál.

  OdpovědětVymazat