pátek 10. srpna 2012

MATCH!

S kým? S Aljaškooou!

 Po prvním skypu mi rodina poslala pár otázek na mail. Odpověděla jsem a večer, při skypu s host tatíkem mi bylo sděleno, že odpovědi se jim líbily a že se jim líbím i já. Muhehe.
Následovala další výměna několika mailů a najednou v jednom z nich byla nabídka na match! Tak samozřejmě že anooo!
Chtěli by mě 1. októbra.
Při druhém skypu už jsem byla fakt klidnější a moje Angličtina už se dokonce dala zase nazvat Angličtinou. I tatík byl moc sympatický. Jsem ráda, že tenhle ,,turnaj" jsem vyhrála já hahaaa..

Ozvala se mi teda ještě 3. rodina. Z Californie. Volali jsme si jednou, pak chvilku nic a nakonec přišel mail, že au-par teď nebudou potřebovat a hledat začnou až v prosinci.

Ale naštěstí mi vyšli moji tučňáčci :D Dokonce mi mamka řekla, že na Aljašku by zamnou klidně přiletěla. To samé i babička. BABIČKA, která mrzne hned jakmile je pod 30 :D

Něco malinko o Anchorage

Není to hlavní město, ale je největší. Má kolem 300 tisíc obyvatel. V překladu to znamená - Kotviště. Bylo založeno v roce 1914. Co jsem tak četla, docela to v tom městě žije. Podle moudré tetky wikipedie je Anchorage hlavním základním táborem pro dobrodružství na Aljašce. Ročně se zde koná spousta sportovních soutěží, nespočet festivalů a mnoho dalších akcí.
 Aljašku Američani koupili od Rusů. Moc velký zájem o toto území nebyl, ale nakonec se přece jen carovi z Ruska podařilo tuhle ,,zemi k ničemu" prodat. Sranda je, že o několik let později se na Aljašce objevilo zlato. :D Hooodně zlata. A tak se rozjela velká zlatá horečka. Z těch milionů zlatokopů ale zbohatlo jenom kolem 400. 
 

Více nformací o městě, státě a tučňácích - až tam budu.

Tož zatím 

5 komentářů:

  1. Vždycky jsem chtěla sledovat blog nějaké au-pair na Aljašce. Tak teď se mi to splní :-)

    OdpovědětVymazat
  2. No vidíššš :)) Gratuluju!!

    OdpovědětVymazat
  3. Téda, Aljaškááááá tak to je super....gratulace úplně největší :-)

    OdpovědětVymazat