sobota 24. prosince 2011

Cestování

Touhu po cestování asi u mě probudil můj strýc s kufrem ve dveřích. Bylo to asi tak před deseti lety (+ - rok) To tenkrát ještě do Anglie potřeboval vízum. Stála jsem tak v té chodbičce, dívala se jak jede pryč na hodně dlouho a daleko a od té doby chci taky vypadnout.  

Ve 4. třídě pro mě ve volbě Angličtina/Němčina na plné čáře vyhrála  Angličtina. Dokonce to byl předmět, který mi šel nejlíp. Furt jsem chtěla jet na nějaký výměnný pobyt, ale dostala jsem se jen se školou do Itálie, kde nás na jeden večer strčili do nějaké italské rodiny italského kamaráda z italské spřátelené školy. Tam nám dali jídlo a poslali zpět k české skupině. Při mém štěstí jsem se dostala ke klukovy, který mi  byl nejnesympatičtější a nakonec mi  řekli, že nikdo z nich nemluví anglicky. Určitě si umíte představit, jak skvěle jsme si pokecali!!
  Navíc od těch ostatních děcek jsme se při společných výletech naučili italské slova typu: polib mi pr..., a ještě horší výrazy. Každý měl radost, jak blbě to ten Ital vyslovuje a oni se smáli nám, jak divně ty slova zní. Nakonec jsme si napsali italsko-český slovník sprostých slov a jelo se domů. Angličtina skoro nezazněla. (Kromě otázky: How you say in czech/italian ***...)


Pak mi najednou padlo 18 a v létě 2011 jsme se spolužačkou sbalili kufry a s pomocí Student Agency odjeli do UK. Tam najednou přišlo zjištění, že si neumím anglicky ani koupit lístek na metro. Postupně, při obíhání hospod, restaurací, kaváren atd. se to zlepšilo a dostali jsme se do toho. Moje nejblbější jazykové nedorozumění se dají seřadit od 1. k 3. místu.
3. místo - žádala jsem někoho aby mi podal plastového policajta... místo kelímku
2. místo - dva kluci se bavili něco o 5. patře a že je tam terasa. A moje otázka s vykulenýma očima byla: What? Terorists?
1. místo - (byla jsem trochu připitá) jakýsi černoch na mě začal mluvit, vysvětluju mu, že neslyším přes tu hudbu a na otázku - Do you have fun? odpovídám: yes.....po chvíli mi to zopakoval a najednou jsem zjistila, že to nebylo Do you have fun....ale Do you want to fu*k. Tak jsem zakřičela NO! A zdrhla pryč.


Moc jsem toho neprojela, já vím. Ale nepočítám do toho dovolené v Itálii, Francii, na Slovensku atd. Už od malička toužím po USA a letos v létě, jsem se rozhodla zkusit to cestou přes au-pair. Doufám, že se to povede a že ta moje Angličtina bude stačit. Díky moc za přečtení zatim baj baj.


3 komentáře:

 1. Ahoj, byla bych ráda, kdybychom si třeba občas pokecaly o tom našem snu odjet do Ameriky atd.
  Kdybys chtěla, tak tady mam fcb :
  http://www.facebook.com/manadvorakova

  OdpovědětVymazat
 2. plastovej policajt :D Holka tys mě rozsekala :D

  OdpovědětVymazat
 3. KlukovY, jo? No holka, jestli umíš anglicky tak jako česky, tak potěš koště... (a že je tam těch chyb mnohem více)

  OdpovědětVymazat